יום שני, 16 ביולי 2012

ד"ר ג'ים גודנייט בראיון ל- InformationWeek


הנתונים הטריים של IDC מראים כי שוק האנליטיקה המשגשג צמח ב-14.1% בשנת 2011 ועל-פי התחזיות ימשיך לצמוח ב-10% נוספים מדי שנה עד לשנת 2016. בראיון נשאלת השאלה כיצד הדברים קשורים לביג דאטה ומה מוביל את הביקוש? נשיא SAS העולמית, ד"ר גים גודנייט, מתראיין על עמדת SAS ביחס לתחרות הגוברת בשוק והשפעות ה-BIG DATA  והאנליטיקה על עסקים המבקשים לעשות יותר עם הנתונים שברשותם.


הצמיחה בהתענינות באנליטיקה השתלבה עם העניין ב-BIG DATA מה הוא הממשק בין שניהם?
גודנייט: "ובכן,
BIG DATA היא נושא בו מדברים רבות כעת... אולי משום שכולם התעייפו מלדבר על הענן... כל שנתיים אתה צריך לעבור לכותרת חדשה, והכותרת לשנה הקרובה ולזו שאחריה היא BIG DATA. אנו עובדים עם BIG DATA כבר שנים רבות ו-SAS מתוכננת לטפל
ב-
BIG DATA. בניגוד למערכות עבור טרנזאקציות המיועדות לטפל במהירות במקטעי נתונים קטנים, SAS היא מערכת אנליטית המיועדת לטפל בקריאת גושי נתונים גדולים ובדר"כ מעבדת את כל המידע."

עם כל מערכות הדיווח וה"דשבורדים" בשוק, מה תאמר על ההבדל בין מערכת "דשבורד" לבין אנליטיקה?
גודנייט: "המערכות שאנו קוראים להן כלי 'בינה עיסקית' (BI) הן לא באמת כל כך אינטליגנטיות... הן מבצעות שאילתות ומדווחות. הן ניגשות לבסיס הנתונים, מקבלות תוצאות ומציגות אותן. בדרך כלל הן מאפשרות לך להסתכל אחורה... אתה יכול להביט במראה לאחור ולראות היכן היית וכמה יחידות מכרת אתמול, כמה שמלות אדומות נמכרו השנה, כמה מכוניות נמכרו בחודש שעבר, זה סוג הדברים שבינה עיסקית עושה. אנליטיקה משתמשת בכל הנתונים של העבר על מנת לבנות מודלים שיחזו את העתיד. זה ההבדל הגדול בין מה שאנו קוראים לו אנליטיקה לבין מה שעסקי ה-BI קוראים לו אנליטיקה, בין להביט לאחור ולהציג את הגרפים לבין רגרסיה לוגיסטית, חישוב ההסתברויות, רשתות נוירוניות, היכולת לזהות אם עיסקת כרטיס אשראי היא כשרה או תרמית, אנו עוזרים לבנקים לחשב את הערך של הסיכון, זה נעשה באמצעות סימולציות המביטות לעבר, חוזות את מה שיקרה בעתיד, מתמחרות את הפעילות והמוצרים ומחשבות את ערך הסיכונים. לכן, אנליטיקה היא הרבה יותר עמוקה ממה שאתה רואה אצל חלק ממשווקי ה-BI. "

מול SAS יש תחרות חזקה מצד ענקים כמו SAP או IBM, כלקוח, מדוע שארצה לקנות מ-  SASולא מאותו ספק המציע לי את כל האפליקציות ואת בסיס הנתונים שלי?
גודנייט: "משום שהם ספקי בסיס הנתונים שלך, מדוע שתקנה פתרונות מהם? אם אתה רוצה ספק אמיתי של אנליטיקה אתה בא ל-SAS. אנו תומכים בכל בסיסי הנתונים הללו. העובדה שהנתונים שלך באורקל או DB2 אינה משנה, אנו יכולים לקרוא אותה... "
אך הם אומרים שהם מציעים גם אנליטיקה...
גודנייט: "ובכן, חלקם אכן מציעים. הם מציעים טווח מוגבל של אפשרויות אנליטיות, בדרך כלל לא תמצא את העומק של הפונקציונליות שתמצא ב-SAS. אנו גם מתקדמים למיחשוב מקבילי מאסיבי תוך שימוש במחשבי גריד זולים. אנו מסוגלים לעבד משימות כבדות מאוד הרבה יותר מהר מאשר בעבר... אנו נמצאים בחזית האנליטיקה במהירות ביצוע גבוהה".


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה