יום שלישי, 3 בינואר 2012

גניבת מספרי כרטיסי אשראי בישראל - ללקוחות HSBC זה לא היה קורה....

הבוקר התבשרו אזרחי ישראל כי מאות אלפי כרטיסי אשראי ומידע אישי הכולל שמות ומספרי טלפון שלהם הפכו לנחלת הכלל באינטרנט. זאת במסגרת התקפה על המסחר האלקטרוני בישראל. הנוכלים שביצעו את הגניבה אספו אם ישירות או בעקיפין נתונים אודות בעלי כרטיסים מישראל, חלק מן הכרטיסים, כך שמענו מעדויות שונות בתקשורת כבר בוטלו לאחר שהשתמשו בהם לרכישות באינטרנט בחודשים האחרונים.
כך שבהחלט ייתכן שמדובר בפרסום של "סחורה משומשת" שנאספה על ידי האקרים שונים ופורסמה לטובת הצהרה פוליטית ומהלך תעמולתי נגד תושבי מדינת ישראל.

על התקשורת בישראל תמיד אפשר לסמוך שתנפח את המספרים ומסתבר אכן שממאות אלפים הגענו לכמה אלפי כרטיסים... שחלקם כבר בוטל מזמן. אך הפרסום ההסטרי בהחלט עלול לפגוע במסחר האינטרנטי ולעכבו. דיווח שפוי יותר ניתן לקרוא באתר הבנקאות FINEXTRA - כאן.

לחברות בישראל שאתרי האינטרנט שלהן נפרצו וגם לאחרות יש מה ללמוד מהסיפור ולחזק את ההגנות, אולם כפי שאנו יודעים מערך הגנה נגד הונאות הוא רב שכבתי.

SAS מציע כיום פלטפורמה אירגונית מקיפה נגד הונאות עליה תוכלו לקרוא כאן. ולצפות בוידאו, בתחתית הפוסט. מערכת למניעת הונאות שנבנתה עבור בנק HSBC ומנטרת כל טרנזאקציה על מנת לאתר הונאות אפשריות, הפכה כבר למודל עבור תעשיית הבנקאות.

ולסיכום, אם תרצו לברר אם מספר כרטיס האשראי שלכם נמצא ברשת - הכנו דף המרכז את הסיומות של כל הכרטיסים הפרוצים בלשונית מיוחדת בעמוד הפייסבוק שלנו - כאן.נציגי ישראכרט שפנו לכל הגורמים המדווחים על הפריצה מסרו כי: 
..."לאחר בדיקה שנערכה כל הלילה במטה קבוצת ישראכרט בתל אביב, הובהר כי מתוך 3.3 מליון כרטיסי הקבוצה, נחשפו פרטיהם של כ- 6,600 כרטיסים אמיתיים של לקוחות החברה, כתוצאה מהפריצה לאתרי אינטרנט בישראל. מניתוח האירוע עולה כי מספרם של כלל הכרטיסים של כל חברות האשראי בישראל שנחשפו הינו כ 14,000 כרטיסים. מספר זה מצומצם ביותר ביחס ל 7 מליון כרטיסים פעילים בשוק הישראלי."
לקריאת ההודעה המלאה של ישראכרט - כאן. תגובה 1:

  1. הודעת קבוצת ישראכרט בעקבות פרסום רשימות כרטיסי אשראי באינטרנט:

    http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150509728028322&set=a.188816228321.125714.186604558321&type=1&theater

    חשוב להדגיש – רוב מוחלט של הקבצים שנחשפו באינטרנט כוללים רשימות (מעל 380,000) עם פרטים של אנשים שכרטיסיהם *כלל לא* נחשפו (!) כך שגם אם הם נמצאים ברשימה, פרטי כרטיס האשראי שלהם בטוחים.

    הרשימות שמפורסמות באינטרנט אינם באחריותה של קבוצת ישראכרט והרשימה הרלוונטית היחידה היא הרשימה שבידינו הכוללת 6,600 לקוחות עמם אנו יוצרים קשר.

    השבמחק